Пантерите завършиха сезона над Голдън Найтс с победа с 4-1 във Вегас
AP News | 2024-01-05 | 08:08:49

ЛАС ВЕГАС (AP) — Часове след като бе включен в списъка на звездите, Сам Райнхарт отбеляза гол и асистенция и Флорида Пантърс победиха Вегас Голдън Найтс с 4-1 в четвъртък вечер.

Пантерите спечелиха за шести пореден път, докато вратарят Сергей Бобровски направи 26 спасявания, за да спечели петия си пореден старт.

Матю Tkachuk и Carter Verhaeghe също записаха гол и асистенция, докато Sam Bennett добави гол.

Пантерите завършиха сезонна атака на Найтс, отмъщавайки за загубата от пет мача през миналия сезон във финала за Купа Стенли.

Това отбеляза втория пореден сезон, в който предишният подгласник помита действащия шампион, след като Тампа Бей победи Колорадо два пъти миналия сезон.

Павел Дорофеев вкара за Вегас, който загуби шест от последните си седем.

Вратарят на Найтс Логан Томпсън направи 32 спасявания, но продължава да се бори за победи, тъй като загуби три от последните си четири мача и 11 от 17 след откриването на сезона 5-0. Томпсън допусна три или повече гола в шест от последните си осем старта.

Докато Евън Родригес от Флорида беше избутан от леда на ръце и колене, след като блокира изстрел, Голдън Найтс събираха своите атака. Първоначалният удар на капитана на Вегас Марк Стоун беше блокиран, но Дорофеев беше там, за да вкара отскочилата топка в отворена врата.

С попадението Дорофеев изравни общия си брой точки (9) от миналия сезон, а с асистенцията Стоун направи същото (38).

Вегас изглежда успя да се отърси от загубата в Сиатъл в понеделник в Winter Classic, тъй като доминираше в действието през първите осем минути на мача.

Но дузпа на Уилям Кериър измести инерцията към Флорида, когато Бенет беше в перфектна позиция за еднократно отскокване в края табла за първия мощен гол на Пантерите за вечерта.

Те щяха да получат още един по средата на втория, когато пренасочването на Ткачук към удара на Брандън Монтур от точката се изплъзна покрай Томпсън.

Verhaeghe смълча публиката с малко повече от минута до края на периода, когато той се нахвърли върху хлабав рикошет отляво на Томпсън и записа своя 20-и за сезона.

Рейнхарт вкара 25-ия си гол за сезона в пауърплей, когато веднъж подаде пас от Ткачук от слота.

Флорида завърши 3 от 6 с предимство на човек.